STRONA GŁÓWNA
 OFERTY PRACY
 CURRICULUM VITAE
 LIST MOTYWACYJNY
 ROZMOWA Z PRACODAWCĄ
 A-B-C DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
 STAŻ U PRACODAWCY
 PRAWO DO ZASIŁKU
 PRACA, A NIEPEŁNOSPRAWNI
 KIOSK Z PRACĄ
 GCI W MAŁOPOLSCE
 WAŻNE ADRESY
 KONTAKT
 • PRACA, A NIEPEŁNOSPRAWNI  Praca zdalna

  Przez pracę zdalną (telepracę) rozumie się pracę wykonywaną w domu lub odległym miejscu pracy, z dala od siedziby firmy. Większość osób, które pracują zdalnie, wykonuje swoje obowiązki zawodowe jeden lub więcej dni w tygodniu, ale nie codziennie. Jednak niektórzy niepełnosprawni pracownicy zdalni pracują w domu w pełnym lub prawie pełnym wymiarze godzin.


  Systemy pracy zdalnej:

  - systemy pracy zdalnej stworzone specjalnie dla osób niepełnosprawnych

  - starsze dla osób ze stałym, fizycznym inwalidztwem

  - osoby ponownie zatrudniane z inwalidztwem tymczasowym.  Niepełnosprawni pracownicy biorą udział w większym systemie pracy zdalnej:


  Systemy zatrudnienia w domu. Systemy te kierowane są do osób, które z powodu rodzaju posiadanego inwalidztwa lub trudności komunikacyjnych, nie mogą pracować tam, gdzie wymagana jest stała i regularna obecność w siedzibie firmy.  Kto może zostać skutecznym telepracownikiem?


  Przede wszystkim musisz:


  - posiadać odpowiednie predyspozycje i kwalifikacje do wykonywania powierzonych Ci zadań


  - móc i lubić pracować stosunkowo niezależnie

  - odpowiednio zorganizować sobie swój czas pracy

  - posiadać predyspozycje do samodzielnej pracy (nie w zespole)

  - być na bieżąco z obowiązkami i procedurami w firmie, w której pracujesz  W organizowaniu swojego czasu niezbędne jest planowanie zadań. Większość skutecznych telepracowników tak organizuje harmonogram pracy, by w dniach pracy zdalnej wykonywać zadania możliwe do wykonania na odległość: czytanie, pisanie, praca badawcza, planowanie, wprowadzanie danych, rozmowy telefoniczne. Na dni pracy w siedzibie firmy planują spotkania ze współpracownikami, kierownikami oraz klientami.